Jdi na obsah Jdi na menu
 


MISTROVSTVÍ SVĚTA 2019 - muži- Švýcarsko

8.března proběhlo ve Švýcarsku - za účasti zástupců jednotlivých svazů -losování základních skupin letošního světového šampionátu. Čtyři skupiny - do nichž byly týmy nasazeny podle výsledků předchozího šampionátu v Argentině a postavení na světovém žebříčku - mají tuto podobu :

skupina A :                    skupina B:                    skupina C :                       skupina D:

Německo                        Švýcarsko                    Česká republika                Namíbie

Rakousko                       Brazílie                          Srbsko                              Austrálie

Argentina                        Chile                              Belgie                               Dánsko

Itálie                                USA                               Nový Zéland                    Japonsko

                                                                               Polsko                             Nizozemí

 

Úvodní zápas WM 2019 bude 11.srpna v 11,30  patřit  zápasu : ČESKÁ  REPUBLIKA - POLSKO  !!!

Všechny zápasy světového šampionátu budou 

Srpen 2019 je svátkem všech hráčů faustballu. 18 nejlepších týmů ze všech kontinentů se sejde ve Švýcarsku - městě Wünterthur, aby v týdenním měření sil našly nového krále této hry. Obhájce trofeje Německo patří k největším favoritům. Domácí Švýcarsko bude chtít protrhnout  finálovou smůlu, kterou v posledních letech na šampionátech zaznamenali právě v souboji s Německem ( ME, Světové hry ). Již v této sezoně představili Rakušané nově sestavený tým,který se bude chtít vrátit na stupně nejvyšší. Na medaile myslí i Brazilci, Argentinci, Chilané...

 Náš tým chce potvrdit velmi dobré výsledky a předvedenou hru na evropských šampionátech. . Naším cílem je umístění do 10.místa  ( mezi evropskými týmy udržet 5.místo ). Každý posun dopředu by byl velkým úspěchem týmu. Šampionát bude pro některé hráče zároveň poslední reprezentační akcí . Naopak, pro některé to bude dosud největší sportovní zážitek v dosavadní kariéře. Realizační tým se těší i na návrat některých hráčů z dlouhodobých zahraničních studijních a pracovních pobytů ,kteří by měli osvěžit hru našeho týmu.

 

Nominace týmu ČR  - bude uveřejněna po závěrečném soustředění.