Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mládež - faustball

WEDDING Cup 2022  - 23.-24.4. Berlín - U 12

                                                                - U 18

THK turnaj  - 30.4.-1.5. - Hannover - U 12

                                                        - U 18

 

 

6.4. - Hradec Králové - U 12

 

3.6. - .-12.6.2022 - letní soustředění - Chorvatsko  - účast U12 

24.6. - 3.7. 2022 - zahraniční soustředění - U 12 - U18  v jednání

18.7.2022 - turnaj FV 1906 Rochlitz - Německo - účast U12 

29.4. Hirschfelde - Rakousko - U12dívky

květen-červen - tradiční letní soustředění v Chorvatsku - účast přípravka  U12, U 18

16.6. 2022 - turnaj Rakousko - Waldkirchen - U 12

červenec - zájezd U 12 na Mistrovství Evropy U 18 - Německo 

  

Den sportu s firmou SEVen - 22.září 2017 

  - herní ukázky pro širokou veřejnost a mládež - otevřený nábor dětí a mládeže

Turnaj Waldkirchen - 24.-25.srpen  - výběr dívek U12-14

- výborné 4.místo

sestava : Nikola Marková, Nikola Faltysová, Natálie Faltysová,Alena Opálková, Aneta Rychterová - stř. Jasmin Ilse Haschert

 

Tréninkový kemp mládeže - 1.srpna 2017 Rychnov nad Kněžnou

 

Zájezd na Světové hry - pro žáky a mládež se vydařil. Ve dnech 24.-25.července měli všichni účastníci  možnost vidět ty nejlepší světové celky. Na Světové hry se nominovala první šestka z posledního WM. Bohužel rozšíření počtu účastníků, které navrhovala Světová federace, se nepodařilo.

Počasí si pohrálo i s programem her a tak jsme v závěrečný den mohli sledovat neuvěřitelně dramatické zápasy o celkové pořadí na těžkém podmáčeném terénu.

Pořadí na SH 2017 ve Wroclawi potvrdilo dominantu evropských velmocí nad ostatním světem.

 1. Německo  2. Švýcarsko  3. Rakousko 4. Brazílie 5. Chile 6. Argentina    

Český faustball může těšit konstatování odborníků, že tým z posledního EM by byl vyrovnaným soupeřem právě jihoamerickým celkům.

 

Mezinárodní tréninkový kemp pro žáky a mládež- "Give me five" -                                        10.-18.července 2017

- přihlášky k účasti prostřednictvím vedoucích týmů a trenérů 

- tréninky pod vedením repre-hráčů a trenérů

- věkové kategorie U 10, U 12, U 14

 

Herní soustředění žákovského výběru

Soustředění výběru U12-U14 - se uskutečnilo v týdnu od 26.května 2017 do 4.června 2017 v Chorvatsku. Tréninkové centrum nám umožnilo zapracovat nejen na kondici, ale především na herní kvalitě týmu. Ta se projeví v účasti na turnaji v Rakousku.

Tolleter Dort-Grill-Spiele Fest 17.června - účast výběru U12-U14

- v konkurenci 24 týmů obsadil výběr dívek U12-U14 skvělé 7.místo

sestava : Natálie Faltysová, Nikola Faltysová, Alena Opálková, Nikola Marková, Aneta Rychterová

 

WEDDING Cup 2017 Berlín – Světová liga

Jako první vstoupili v letošní sezoně do série Světové ligy žáci  . V kategorii U12-U14 odehráli během víkendu 21.-23.dubna v Berlíně tradiční Wedding Cup . S rekordním počtem účastníků – 280 týmů – se turnaj řadí k největším na světě. Na celkem 21 kurtech probíhají zápasy, které se hrají na 2x10 minut. Po zápasech v základních skupinách jsou týmy nasazovány na zápasového „pavouka“ a hrají o celkové umístění.

V základní skupině jsme odehráli tři zápasy – bohužel vždy proti chlapeckým týmům.

ČR U12– TS Berlín 26: 27

Výborný výkon dívek v prvním poločase nám dával naději na překvapivý výsledek. Bohužel v druhé polovině se dívky nedokázaly vyrovnat s protivětrem a naše hra již postrádala zakončení. Naději nám dávaly získané body na servisu , kde bezchybně hrála Nikis. Ani to však nestačilo k odvrácení smolné porážky.

ČR U12  – SC Güstrow 14 : 21

V zápase jednoznačně lepší soupeř.

ČR U12 – TSV Gnutz 34 : 20

Velmi důležitý zápas o možnost hrát ještě v pavouku o dobrý výsledek naše děvčata zvládla na výbornou. I díky přeskupení rozestavění jsme ukázali, že faustball hrát umíme. Děvčata jednoznačně svého soupeře přehrála na všech postech. Díky vítězství jsme mohli pomýšlet i na celkové dobré umístění .

Zápasy v „ pavouku “ :

ČR U12 – TuS Empelde 26 : 20

ČR U12  – TS Berlín U16 ( dívky ) – 32 : 18

Ač v tomto zápase proti našim dívkám stály děvčata ze starší kategorie, podal náš tým výborný výkon a nedovolil soupeřkám nic.

ČR U12  – SG Bademeusel 22 : 20

Ani v dalším zápase nedopustily holky, aby nám soupeř odskočil na větší něž dvoubodový rozdíl. V závěru naopak díky dobrému příjmu a zakončení získaly náskok , který úspěšně udržely až do závěrečného hvizdu.

ČR U12  – SC Lipsko 24 : 19

Díky vítězstvím v pavoučím systému se náš tým dostal až mezi poslední večerní zápasy. V posledním zápase jsme hráli o celkové 7. místo. Sice velmi unavené, ale i nadále velmi zodpovědné …

Sestava : Je třeba říci, že dívky odehrály celý turnaj pouze v pěti – bez střídání. Každá z nich si vybrala chvilku, kdy se jí nedařilo, ale jako tým se dokázaly podržet a navzájem si pomoci.

Nikola Formanová, Nikola Marková, Nikola Faltysová, Natálie Faltysová, Alena Opálková

V dalším pokračování Světové ligy se děvčata představí v červnu v Rakousku.

 

SOUSTŘEDĚNÍ - výběr U 12 - U 14 zahraniční soustředění ve dnech

                            7.- 14.března 2017

18.března - přátelské zápasy U12 - U14 s týmem DjK Berlín - sportovní hala Přelouč

WEDDING Cup 2017 - účast výběru U 12 - 21.-22.4.2017

HANNOVER 2017     - účast výběru U 14  - 28.-30.4.2017

 

HOF - 14.5.2017 - přátelské zápasy výběru U12 - U14

Soustředění 26.5.- 4.6.2017 - pro všechny zájemce z řad mládežnických družstev

Union Sparkasse TOLLET - turnaj   účast výběrů  U 10 a U 12

 Maxhütte - 2.7.2017 - zápasy U 12 - U 14

 

Zájezd na finálový halový turnaj EVROPA Cup 2017 - leden 2017

- zájezd je připraven pro zájemce z řad aktivních členů CfA . Přihlášky žáků u svých trenérů.  

ČR U 18

I v této kategorii se brzy bude Česká republika prezentovat na mezinárodní scéně. V kategorii chlapců se tvoří reprezentační výběr, který bude mít premiéru na herním soustředění v Rakousku.  

 

Zájezd pro členy na MS U 21 - viz aktuality. 

Odjezd 22.července - Norimberk.  . V programu je návštěva zápasů dívek i chlapců , účast na slavnostním zahájení šampionátu, setkání s Patrikem Thomasem a Klemensem Krönsteinerem. 

 

 

CfA bylo pořadatelem velkého turnaje žáků U 12 - Zdechovice Cup. 20.května se zúčastnilo celkem 11 týmů .

             1. Pardubice  2. Přelouč Smetanova  3. Chvaletice 

 

FaC Zdechovice U 12 - program :  březen - přátelské zápasy v Hradci Králové a v Praze

Trénikové kempy v roce 2016 :

Jsou určeny pro členy CfA v žákovských kategoriích U10, U 12 a U 14. Hlásit se mohou i zájemci o členství v CfA a ti, kteří si chtějí vyzkoušet faustball.

Berlín - 15.- 17.4. - zakončení kempu účastí na Wedding Cupu 2016

Drašnice - květen -červen - bližší informace u trenérů

Mezinárodní tréninkový kemp - v rámci Mistrovství světa U 18 v Německu. Tento kemp je určen vybraným hráčům v kategoriích U 12 a U 14. Týdenní pobyt je organizován Mezinárodní federací IFA - pod vedením německých, rakouských českých a řeckých trenérů . Součástí přípravy jsou i návštěvy zápasů šampionátu. Návrhy na účast v kempu můžete posílat na asociaci k rukám Mgr.Jana Mazala.

Rádi podpoříme i sportovní příměstské tábory, které nabídnou ve svém programu ukázky a tréninky faustballu.

Školní liga 2016 - bude zahájena v květnu 2016. Přihlášky do soutěže mohou zasílat oddíly i školy do 15 dubna 2016. Kategorie U 10 - smíšené týmy, U 12 dívky a U 12 chlapci.Rozpis ligy bude zveřejněn po uzávěrce přihlášek . Zápasy Ligy hrajeme turnajově.

Liga : U 10 - čtyřčlenný tým, páska ve výšce 160 cm, rozměry hřiště 30x15 m. Hrajeme na 2 vítězné sety.

         U 12   - pětičlenný tým, páska ve výšce 160 cm, rozměry hřiště 40x20m. Hrajeme na 2 vítězné sety.

 

Nabídka pro zájemce o přátelské zápasy žáků :

Pokud máte zájem o sehrání přátelských zápasů svých žáků s výběry a zahraničními týmy - popř.o  seznamovací zápasy s vysvětlením pravidel a ukázkou hry, popř. i o besedy s reprezentanty ČR mužů i žen, můžete kontaktovat  asociaci - viz kontakty. Rádi přijedeme a seznámíme vás s faustballem, pomůžeme s prvními tréninky a zajistíme materiálně Váš nově vzniklý oddíl.

Zájezd pro žáky

Pro všechny zájemce z řad žákovských družstev byl zorganizován motivační zájezd na Final four Evropské ligy žen v hale v Rakousku. V sobotu 16.ledna jsme navštívili oba semifinálové zápasy, ve kterých se dětem představily nejlepší hráčky z Evropy. Mezi poslední čtveřici týmů se probojovaly hráčky týmů Dennach a Alhorner z Německa, švýcarské mistryně z Oberentfeldenu a mistr Rakouska Union Arnreit. Malí hráči měli možnost nejen shlédnout nádherné zápasy v krásné atmosféře, ale i setkat se s těmi nejlepšími - Magdalenou Lindorfer, Christine Merane, Jannou Meiners- Köhrmann, Sonjou Pfrommer ... Vítězství obhájily z loňského roku hráčky Dennah v čele s vynikající smečařkou Sonjou. Její souboje s nejlepší současnou světovou hráčkou Magdalenou Lindorfer byly ozdobou finálového duelu. Třetí příčku obsadily hráčky Alhorneru, které v 7 setovém zápase porazily švýcarské mistryně. Řada účastníků zájezdu si odváží to nejcennější - našli své vzory pro další růst ve faustballu a přání " jednou si zahrát velké finále".