Jdi na obsah Jdi na menu
 


EM 2016 - muži Rakousko - Grieskirchen

Šampionát skončil ...

Ve dnech 25.-28.8. se bojovalo o titul mistra Evropy v nejprestižnější kategorii - muži. Poprvé v novém, rozšířeném formátu s osmi nejlepšími týmy kontinentu. V elitní kategorii se poprvé představily týmy Polska a po několika letech půstu i Španělska.

Především tým Polska byl pasován do role štiky šampionátu. V jeho nominaci se objevila velmi zvučná jména - hvězdy světového volejbalu, mistři světa ...

Tým Španělska - pravidelný účastník mládežnických šampionátů, byl malou neznámou. Ostatní účastníci - Rakousko, Německo, Švýcarsko, Itálie, Srbsko a Česká republika - se potkávají na evropských a světových akcích docela pravidelně. Nemají se vlastně ani čím překvapit. Všichni jsou si vědomi postavení silné trojky . Pouze se čekalo , zda se v týmu Německa objeví největší světová hvězda Patrik Thomas, která byla těsně před šampionátem vážně zraněna. A také to, s jakou variantou obrany proti Patrikovi přijdou ostatní týmy. 

Rozlosování - týmy byly rozlosovány do dvou základních skupin, v nichž se střetly systémem " každý s každým". Podle pořadí pak byly sestaveny dvojice pro čtvrtfinále. Vítězové se posunuli do bojů o medaile, poražení bojovali o celkové 5.-8.místo.

Základní skupina přinesla zajímavé zápasy a velké příjemné překvapení v naší hře. Postupně jsme porazili Polsko, Španělsko i velmi nepříjemné Srbsko a stali jsme se ( bez ztráty setu ) vítězi skupiny. Ve druhé skupině obsadila Itálie 4.místo a byla naším soupeřem v nejdůležitějším zápase .

Zápas s Itálii - je pro nás již noční můrou. Po hrubých chybách v příjmech a na nahrávce jsme velice rychle ztratili úvodní set. Druhý přinesl sice zlepšení, ale i v něm jsme prohráli. Teprve třetí set jsme získali na svou stranu a ve čtvrtém jsme sahali po vyrovnání . Ale setbol jsme hrubou chybou zadáků ztratili a záhy prohráli i dvě následné výměny. Porážka velmi mrzela - k zápasu jsme poprvé nastupovali v pozici vítěze skupiny. Navíc přišla porážka po vlastních chybách ...

V bojích o celkové 5.místo  jsme v obou zápasech zvítězili a ztratili pouhý jeden set . Především poslední zápas s obávaným Srbskem byl nejlepším zápasem našeho týmu na celém šampionátu. Televizní komentátoři vyzvedávali přesnou a obětavou hru zadáků a  útoky z "první ", které  mohli oba smečaři realizovat díky povedenému výkonu nahrávače.... škoda, že tento výkon jsme nepodali proti Itálii. Odborníci z Německa a Rakouska se shodli, že pokud budeme hrát bez chyb, jako v tomto zápase, budeme bojovat o medaile.

Šampionát jsme tedy zakončili poměrem 5 vítězství a 1 porážky a celkovým 5.místem.

Z původní nominace vypadli ještě před odjezdem Jan Mazal - pracovní povinnosti a Robin Forman. Náš tým se tedy představil s následující osmičkou hráčů :

Zadáci :  Michal Beck, Tomáš Baťka, Martin Loužil

Nahrávač : Michal Brázda

Smečaři : Daniel Mazal, Michael Paper, Ctirad Grüner

Realizační tým : Mgr. Jan Mazal - trenér

 Petr Riedl - asistent, Pavel Baťka - kustod, Marcel Riedl - masér

 

 Pořadí :      1. Německo

                     2. Švýcarsko

                     3. Rakousko

                     4. Itálie

                     5. Česká republika

                     6. Srbsko

                     7. Polsko

                     8. Španělsko

 

Jak je z tabulky zřejmé, Německo nastoupilo i s Patrikem. Šampionát však přinesl nové prvky - Švýcaři, i přes porážku ve finále , dokáží  již účinně bránit Patrikovy nechytatelné míče. Rakušané , po generační obměně , hledají ideální složení . Italové si na nás věří....  Poláci herně porostou, Španělé jsou velmi sebevědomí , Srbsko nepřekvapilo ...

Jak je na tom náš tým ? Celou faustballovou Evropu jsme překvapili velmi dobrým výkonem a účinnou útočnou dvojicí mladých smečařů. Nesmíme však zapomenout na náš krutý výpadek s Itálii !!!

Velkým oceněním pro nás jsou slova uznání za moderní hru. Doufejme, že to pro všechny naše hráče - i ty, kteří se do nominace nedostali, popř. z ní vypadli - bude povzbuzením do další práce a tréninku.

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Tým žen

 

 

Jazyky

ČeštinaEnglishDeutsch


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>


Statistiky

Online: 5
Celkem: 369875
Měsíc: 8922
Den: 312